Porady

Jaka podłoga do kuchni?

Jaka podłoga do kuchni?

Kuchnia to miejsce, które szczególnie jest narażone na różnego rodzaju uszkodzenia poprzez chociażby rozlanie jakiejś cieczy. Farby używane w kuchni powinny być więc odporne na mycie i wycieranie, podłoga zaś powinna być łatwa do zmywania. Jaką więc podłogę wybrać? Bardzo dobrym rozwiązaniem zawsze jest podłoga drewniana. Oryginalna, prawdziwa, z porządnego drewna. Nie będzie namakać, nie będzie się wypaczać pod wpływem wilgoci. Jeśli nie chcemy z jakiś względów kłaść na podłodze w kuchni drewna, połóżmy na niej kafelki. One są również odporne na wodę, na namakanie, nie ma właściwie możliwości tego, aby zostały zniszczone przez częste wycieranie czy czyszczenie. Najtańszą wersji odpornej na zamoknięcia podłogi w kuchni jest położenie na niej zwykłego gumoleum. Ono było z powodzeniem stosowane jeszcze kilkanaście lat temu. Wygląda jak płytki, można zawsze wymienić je na nowe, czystsze. Najmniej odporne na takie warunki, jakie panują w kuchni, z całą pewnością są panele podłogowe. Bardzo łatwo można je zniszczyć, a tego przecież każdy chciałby uniknąć.

Ergonomiczne krzesło

Ergonomiczne krzesło

Co to znaczy ergonomiczne krzesło? Otóż jest to takie krzesło, które doskonale dopasowuje się do naszej postawy – właściwej postawy siedzącej i pozwala nam na komfortową pracę chociażby przy biurku, na komputerze. A o takie ergonomiczne krzesła z całą pewnością powinni zadbać wszyscy pracodawcy, jak również amatorzy pracy w zaciszu czterech ścian. Co daje realnie używanie takiego krzesła? Otóż mniej bolą nas plecy – kiedy krzesło jest źle dobrane czujemy nienaturalne wykrzywienie kręgosłupa, mało tego, narażamy się na wypadnięcie chociażby dysku. Ergonomiczne krzesło to także takie krzesło, które umożliwi nam swobodne przemieszczanie się na nim i sięganie po wszystko, co znajduje się wokół. Dobrze jest więc, kiedy posiada dobrej jakości kółka, które jednocześnie się nie ślizgają oraz jest odpowiednio wyważone. Ergonomiczne krzesło to wygodna siedzenia i wygodna pracowania a przede wszystkim – relaks a nie ciężka praca dla naszych pleców – choć i tak – z pewnością ciężko to znoszą, zwłaszcza, że pozycja siedząca nie jest ich naturalną pozycją.

Biurko dopasowane do wieku

Biurko dopasowane do wieku

Biurko to mebel niezbędny w pokoju każdego młodego człowieka, który chodzi do szkoły, który zdobywa wiedzę. Rodzice powinni zwracać szczególną uwagę na to, czy biurko przy którym uczą się ich dzieci spełnia wszelkie standardy jeśli chodzi chociażby o dopasowanie biurka do wieku dziecka. Oznacza to, że im większe dziecko, tym większe powinno być biurko. Oczywiście projekt jego oraz wykonanie powinno uwzględniać chociażby to, że na biurku będzie stał komputer, będzie porozkładanych mnóstwo książek i zeszytów. Powierzchnia blatu – im większa, tym lepiej. Należy jednak pamiętać bardziej niż o powierzchni blatu – o jego wysokości. Oczywiście tę można regulować odpowiednio przy użyciu krzesła, ale niestety – kiedy biurko będzie za niskie, dziecku nie będzie uczyło się przy nim wygodnie. Może to negatywnie odbić się na jego zdrowiu, zwłaszcza zaś na kręgosłupie, który może doznać nieodwracalnych kontuzji oraz skrzywień. W przyszłości takie kontuzje mogą dać boleśnie o sobie znać a cena biurka zdecydowanie nie jest warta takiej niedogodności.

Samodzielnie wykonane półki

Samodzielnie wykonane półki

Czy wiecie, że możecie samodzielnie, w zaciszu czterech ścian, niekoniecznie wykorzystując do tego celu drogie materiały – wykonać fantastyczną, nowoczesną i bardzo designerską półkę? Wystarczy trochę fantazji i trochę wolnego czasu, którym zrealizujemy nasze artystyczne rządze. Z czego możemy zrobić piękną i nowoczesną a przy okazji bardzo funkcjonalną półkę? Na pewno możemy wykonać ją ze zwykłej drewnianej skrzynki na owoce. Wystarczy tylko takową zdobyć, pięknie ją oczyścić, wygładzić i pomalować. Taka półka doskonale sprawdzi się jako półka na książki. Z kilku skrzynek można stworzyć tak zwaną półkę modułową, która stworzy piękną kompozycję na ścianie. Półkę można wykonać także ze starych półek, które już nie są nam potrzebne. Mogą to być półki powyjmowane z jakiś starych mebli albo po prostu – jakieś stare półki. Przy nich może być oczywiście więcej zabawy jeśli chodzi o malowanie, przycinanie czy wygładzanie, ale efekt także może być zniewalający. W końcu, dla fanów prostoty i natury – polecamy zwykłe deski. Nie trzeba ich nawet malować ani zbytnio wygładzać, aby pięknie wyglądały.

Idealne krzesła

Idealne krzesła

Krzesło powinno mieć nie tylko ergonomiczny kształt, powinno także być bardzo wygodne. To właśnie siedząc na krześle spożywamy posiłki, na nim odrabiamy lekcje, niekiedy nawet oglądamy telewizję. Powinno wspierać nasze plecy, powinno odciążać nasz kręgosłup – do tego powinno być lekkie i łatwe w przemieszczaniu. Trzeba przyznać, że jeśli chodzi o współczesne krzesła, to dominują bardzo współczesne, lekkie projekty. Krzesła wykonane z drewna, najczęściej lekkiego, jasnego – sosnowego. Na takim krześle powinno znajdować się wygodne siedzisko – miękkie, ale nie za bardzo, tak by się nie odkształcało. Dobrze jest kiedy siedzisko ma zdejmowaną poszewkę – wtedy łatwiej jest je utrzymać w czystości, zawsze tez można ją wymienić, zmieniając nieco wygląd takiego krzesła. Oparcie także powinno być stabilne – z cała pewnością nie powinno chybotać się na wszystkie możliwe strony. Słowem – wybierajmy do naszego domu nie tylko solidne, ale także ładne krzesła i pamiętajmy o tym, aby zawsze mieć ich dostateczną ilość w przypadku wizyty choćby niespodziewanych gości.

« Poprzednie wpisy