Mieszkanie

Wykładzina dywanowa

Wykładzina dywanowa

Wykładzina dywanowa to wynalazek dwudziestego wieku. Na początku była używana wyłącznie do wykładania nią podłogi w nowoczesnych biurowcach – właściwie tylko w jednym celu – chodziło o maksymalnie wyciszenie pomieszczeń. Od jakiegoś czasu stała się wręcz niezastąpionym elementem wystroju każdej sypialni. Dlaczego wybieramy do sypialni właśnie wykładzinę dywanową? Ponieważ wydaje się być niezwykle ciepłym i przytulnym materiałem. I rzeczywiście tak jest, ale przy okazji należy dodać, że oprócz tego niesamowicie się brudzi i gromadzi w sobie całe mnóstwo drobnoustrojów, kurzu a także pasożytów, Bardzo trudno jest je odkurzyć i pozbyć się ich. Jakie mogą być konsekwencje obcowania z nimi? No niestety bardzo poważne. Bardzo wiele osób zapada na różnego rodzaju alergie, nabawia się astmy i wielu innych chorób układu oddechowego. Może więc warto się zastanowić przed wykładziną dywanową – zwłaszcza w sypialni, jeśli nie lubimy za bardzo odkurzać i prać dywanów? A już na pewno powinniśmy to rozważyć, kiedy posiadamy w domu zwierzęta.

Panele

Panele

Panele podłogowe, to bardzo chętnie wybierany rodzaj materiału, który kładziemy sobie na podłogę. Panele są znacznie tańsze niż drewniane klepki, do tego bywają bardzo a to bardzo odporne na ścieranie i zarysowania. Co równie ważne, dziś wyglądają zupełnie tak jak prawdziwa drewniana podłoga, nie ma więc obaw, że mieszkanie czy dom wyłożony panelami właśnie będzie wyglądał w jakikolwiek sposób tanio. Panele doskonale nadają się do częstego mycia, bardzo łatwo można utrzymać je w czystości. Do tego – wiele z nich wygląda naprawdę tak samo jak normalna deska podłogowa z prawdziwego drewna. Oczywiście za bardziej podobny wygląd do normalnego drewna, trzeba dostatecznie więcej zapłacić. Najtańsze są oczywiście deski panelowe z wyrysowanymi słojami a nawet klepkami parkietowymi. Te można kupić już za kilka złotych za metr kwadratowy. Podłoga panelowa, to z pewnością przytulność połączona z nowoczesnym wyglądem. Taka podłoga bardzo dobrze się prezentuje i z pewnością warta jest uwagi. Warto jednak inwestować w te nieco droższe modele.

Drewniana podłoga

Drewniana podłoga

Drewniana podłoga ma swoją klasę i swoje naturalne piękno – dostojność, której nikt i nic nie jest wstanie odebrać. Wiele osób marzy o tym, aby w swoim domu mieć przepiękna drewnianą podłogą w postaci ułożonych desek albo parkietu. Niestety – koszt zrobienia takiej podłogi jest nawet kilkadziesiąt razy większy niż koszt położenia podłogi panelowej. Porównajmy jednak wytrzymałość i odporność tych materiałów. Zdecydowanie podłoga drewniana wypada tutaj lepiej. Drewniana podłoga, to podłoga właściwie na całe życie. Jeśli uda się nam kupić doskonałej jakości, bardzo dobrze wyprawione drewno, nie będziemy mieć z nim żadnych problemów. Gorzej jeśli zdecydujemy się na coś tańszego, z bliżej nieznanego źródła. Możemy się nieźle naciąć, podłoga może z czasem niszczeć, niekiedy może wychodzić z niej nawet kornik. Jeśli nie stać nas na położenie podłogi drewnianej z wyższej półki, to lepiej już połóżmy na podłodze panele z najwyższej półki. Z pewnością będą wyglądały bardziej estetycznie niż najtańsze drewno, dłużej nam także posłużą.

Jesienne wrzosy

Jesienne wrzosy

Jesienne wrzosy wyglądają przepięknie, zwłaszcza wsadzone do jakiejś skrzyneczki albo ażurowej doniczki. Fantastycznie podkreślają jesienny klimat, doskonale znoszą trudne warunki atmosferyczne. Wielu z nas z chęcią stawia je sobie także w swoich domach jako symbol jesieni. Niestety wrzosy, kiedy jest im zbyt ciepło, lubią po prostu usychać. Jak więc sprawić im idealne warunki do bytowania i sprawić, by jak najdłużej ozdabiały nasze wnętrza? Najlepiej jest je trzymać na parapecie po zewnętrznej stronie okna. Jeśli nie chcemy trzymać ich na zewnątrz, musimy być przygotowani na to, że po kilku dniach po prostu zwiędną i będą opadały im listki oraz kwiaty. Na szczęście jest mnóstwo innych kwiatów, które lepiej znoszą warunki domowe i także wspaniale przyozdabiają wnętrza. Jesienne róże, które można kupić kwitnące w doniczce, chryzantemy które wspaniale ocieplają przestrzenie i bardzo długo się utrzymują. Innym pomysłem mogą być wspaniałe cyklameny, magnolie. Można także posadzić w doniczce tulipany czy też hiacynty.

Kominek w salonie

Kominek w salonie

Kto z nas przynajmniej raz nie marzył o tym, aby w swoim salonie posiadać prawdziwy kominek. Ale nie taki udawany, ze sztucznym ogniem. Tylko taki prawdziwy – do którego będzie można podkładać drewno, który da ten prawdziwy, niezwykle ogrzewający i rozjaśniający przestrzeń ogień. Mało kto jednak pozwala sobie na taką budowlę w swoim domu. Wymaga ona przede wszystkim zrobienia właściwej instalacji. Przecież palenie w kominku wymaga wybudowania prawdziwego komina, przez który będą odprowadzane wszystkie związki chemiczne- produkty uboczne spalania. Ponadto wiele osób boi się, że nawet jeśli już będą miały ten fantastyczny i wymarzony kominek, to sprzątaniu w ich domach nie będzie końca. Rzeczywiście obawy te są mocno uzasadnione. Kiedy palimy w kminku albo w zwykłym piecu drewnem czy chociażby węglem – zawsze ze spalania tych materiałów pozostaje popiół – mnóstwo resztek pełnych pyłu i kurzu. Wynoszenie tego codziennie z kominka może spowodować osadzanie się pyłu na meblach lub na sprzętach, to z kolei – poczucie ciągłego brudu w mieszkaniu.

« Poprzednie wpisy