Wnętrza

Drzewko cytrusowe

Drzewko cytrusowe

Drzewka cytrusowe wspaniale ozdabiają przestrzenie, wyglądają nieco egzotycznie, nieco klasycznie. Zielone intensywne liście i do tego pomarańczowe owoce cudownie komponują się z wnętrzami klasycznymi jak i tymi bardziej nowoczesnymi. Drzewka cytrusowe generalnie nie są trudne do wyhodowania oraz do utrzymania. Trzeba jednak pamiętać, że cytrusy z natury swojej lubią, kiedy padają na nie promienie słoneczne. Bez słońca po prostu giną. Doskonale czują się więc gdzieś przy oknach, wspaniale wyglądają i rosną postawione na parapecie. Mają wtedy bardzo bujne i szybko wyrastające listki o przepięknym intensywnie zielonym kolorze. Trzeba pamiętać, że cytrusy uwielbiają wodę. Lubią być nie tyle podlewane, co zraszane przy użyciu spryskiwacza. Do cytrusów hodowanych w domach należy używać także specjalnych odżywek, które wspomagają wzrost i wpływają na przepiękny wygląd. I jeszcze jednak sprawa – kupujmy sadzonki w sprawdzonych sklepach tudzież kwiaciarniach. Kupowanie drzewek cytrusowych w supermarketach to bardzo a to bardzo ryzykowna sprawa.

Trochę zieleni nie zaszkodzi

Trochę zieleni nie zaszkodzi

Zieleń jest takim kolorem, który koi nerwy, uspokaja i wprowadza w dobry nastrój. Może nie warto malować nim całych ścian, ale elementy zielone, takie jak zielone kwiaty czy też zielone elementy wystroju na pewno ubogacą świeżością przestrzeń. Kwiaty to chyba jednak najlepszy pomysł. Jakie wybrać do domu? Opcji jest wiele. Z pewnością wybierając sadzonki do naszych pomieszczeń warto kierować się tym, jakich warunków wymagają dla prawidłowego wzrostu i zdrowia. Jedne kwiaty lubią kiedy świeci na nie słońce i ogrzewa ich listki pobudzając do produkcji chlorofilu. Inne wręcz przeciwnie – bardziej preferują zacienione okna, chłód a wręcz zimno. Z reguły krótkie opisy preferowanych przez kwiaty warunków dołączone są do doniczek w formie krótkich książeczek. Warto na nie zerknąć zanim podejmiemy decyzję o zakupie. A kiedy już kwiaty staną w naszym domu, to pamiętajmy o tym, by jak najlepiej o nie dbać. Regularne podlewanie nawożenie – z pewnością tego właśnie potrzebują. Podobno też niektóre kwiaty uwielbiają, kiedy do nich mówimy – oczywiście możemy sobie to darować.

Świeczki robią klimat

Świeczki robią klimat

Klimatyczne mieszkanie – każdy chciałby w takim mieszkać. Ale czym jest ten klimat i jak można go osiągnąć? Jest kilka sposobów, które możemy wam zdradzić. Bez wątpienia jednym z nich są świeczki. Świeczki, które można ustawić w ozdobnych przezroczystych wazonach, na przepięknych świecznikach czy też zwykłych podstawkach. Zapalone, przy zmierzchu, prezentują się wyśmienicie i dają wspaniałe, ciepłe światło, które otula i tworzy fantastyczną atmosferę. Podobno w blasku świec także nasze twarze prezentują się bardzo korzystnie. Gdzie można ustawić takie świeczki, aby można było je w bezpieczny sposób zapalać? Z pewnością doskonale zaprezentują się i spełnią swoją rolę w sypialni. Można ustawić je na przykład na komodzie. W łazience – na przykład nieopodal wanny także stworzą wspaniały klimat. W salonie także będą się cudownie prezentowały. Należy je jednak ustawić w takim miejscu, aby nie zagrażały niczyjemu bezpieczeństwu ani nie stwarzały zagrożenia pożarowego. Piękne, zapachowe – warto poszukać takich, które dadzą nie tylko piękne światło, ale także wspaniały zapach.

Idealna lampa podłogowa

Idealna lampa podłogowa

Idealna lampa podłogowa – wielu z nas ma różne wyobrażenia w tej kwestii. Dla jednych idealna lampa podłogowa powinna mieć odpowiednią wysokość, dla innych zaś powinna charakteryzować się świetnym oświetleniem punktowym, które można wykorzystać podczas czytania książek. Z pewnością jest kilka cech podstawowych, jakie powinna wykazywać dobra lampa podłogowa. Po pierwsze – powinna być stabilna. Bardzo często lampy takie są dość wysokie, ale niestety przy tym wszystkim są mało stabilne i wyginają się w różne strony, nie daj boże pod wpływem wiatru. To może być bardzo niebezpieczne – dla nas, dla naszych dzieci czy dla naszych zwierząt. Jeśli więc widzimy, że lampa którą chcemy kupić chybota się na wszystkie strony – od razu z niej lepiej zrezygnujmy. Unikajmy także lamp papierowych – one bardzo szybko ulegają zniszczeniu, poza tym są trudne do utrzymania w czystości. Są także bardzo łatwym kąskiem dla wszystkich zwierząt. Ładna, klasyczna lampa, z dużym lampowym abażurem – to jest obecnie hit wśród wszystkich tego typu lamp.

Łóżko z palet

Łóżko z palet

Łóżko z palet prawdopodobnie znajduje się w każdym mieszkaniu przeciętnego hipstera. Oczywiście jako ekologiczna alternatywa dla mainstreamu, który tworzyć mają wielkie sieci meblarskie. Ile w tym prawdy, ile prawdziwej filozofii a ile wiary w lepszy świat – już wiedzą tylko ci, którzy w to wierzą. Prawdą jednak jest, że rzeczywiście z popularnych palet można wybudować łóżko. Choć co prawda trzeba się namęczyć, aby było ono w miarę stabilne, by palety się nie rozjeżdżały albo – co gorsze – nie zaczęły wyłazić z niego korniki, to jednak da się to zrobić. Czego potrzebujemy aby samodzielnie zrobić takie łóżko z palet? Przede wszystkim potrzebujemy sporo determinacji – musimy pozbierać albo kupić palety. Nie jest to szczególnie skomplikowane. Skomplikowane jest natomiast, aby kupić palety zdrowe. Co to oznacza? To oznacza, że palety z których ma zostać zrobione łóżko muszą być jak najładniejsze. Wtedy będziemy mieć większą pewność, że nasz mebel będzie służył nam długo. Jak już zgromadzimy płyty, pomalujemy, należy je poskręcać i sprawić, by materac się nie ześlizgiwał. To naprawdę można zrobić samemu.

« Poprzednie wpisy